top of page
Kotwica 1
_MG_veb6867.jpg

Gabriela

- 22 kg

1. Gabrielo, proszę pochwal się swoim sukcesem?
 

W ciągu 7 miesięcy schudłam 22 kg. Uważam, że  był to mój wielki sukces, z którego jest bardzo dumna.

 

2. Proszę, przenieś się do przeszłości do momentu, kiedy zaczynałaś, byłaś na samym początku i przypomnij sobie i opowiedz nam, jak to wszystko się zaczęło? Kiedy był ten moment, że powiedziałaś sobie dość, muszę coś zmienić??

Kilka miesięcy po pierwszym porodzie czułam się bardzo źle sama ze sobą. Osiągnęłam taką wagę, jakiej nigdy jeszcze nie miałam. Z jednej strony byłam szczęśliwą matką cudownej córki, o której bardzo długo marzyłam, z  drugiej zaś byłam ogromnie niezadowolona sama z siebie i swojego wyglądu. Postanowiłam działać bo jak to mówią „Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko”. Moja ciocia poleciła mi Agatkę i tak trafiłam do AZSZ.

3. Jaką pierwszą małą zmianę wprowadziłaś do swojego życia i po jakim czasie widziałaś rezultaty?

 

Pierwszą zmianą jaką wprowadziłam było spożywanie regularnych pięciu posiłków dziennie. Pierwsze rezultaty zauważyłam po miesiącu.

 

4. Proszę, podaj kilka przykładów swoich małych zmian, które doprowadziły Cię do wielkich zmian życiowych?

Po pierwsze zaczęłam jeść śniadanie do godziny po wstaniu. Dodatkowo staram się codziennie pilnować picia wody (2 l dziennie). Dbam o systematyczne spożywanie pięciu posiłków o konkretnych godzinach. Ponad to, staram się regularnie ćwiczyć kilka razy w tygodniu.

5. Co było bodźcem, że zgłosiłaś się do Akademii Zdrowego Stylu Życia?

 

Należę do osób, które lubią być kontrolowane. Dodatkowo mój słomiany zapał szybko gaśnie, a dzięki regularnej kontroli oraz motywacji jaką wsparła mnie Agatka osiągnęłam wspaniałe rezultaty. Co najważniejsze, utrzymałam je do chwili obecnej.

6. Gabrielo dlaczego akurat to miejsce wybrałaś ? Czy to ma związek z Twoimi zmianami, transformacjami, jakie nastąpiły w Twoim życiu?

 

Agatkę poleciła mi ciocia, która wcześniej przystąpiła do Akademii. AZSZ to nie tylko miejsce gdzie można uzyskać pomoc w schudnięciu. Akademia uczy zdrowego stylu życia oraz zdrowych nawyków żywieniowych. Wprowadza je na stałe do Twojego życia. Agatka dba o wspaniałą atmosferę wśród Akademiczek, nieustannie motywuje do działania.

 

 

7. Z perspektywy czasu jak patrzysz na swoje życie, to postąpiłabyś tak samo, a może coś byś zrobiła inaczej?

 

Moim zdaniem każda zmiana w życiu powinna zaczynać się od małych zmian. W taki sposób o wiele łatwiej można osiągnąć swój wymarzony cel.

 

8. Czy sfera życiowa zdrowia i sprawność fizyczna ma dla Ciebie znaczenie i dlaczego?
 

Uwielbiam ćwiczyć daje mi to ogromną satysfakcję i napędza do działania. Chce dbać o siebie dla siebie i moich bliskich. Moje zadowolenia z życia przekłada się na relację rodzinne. Chciałabym aby moje dzieci miały godny wzorzec do naśladowania.

_MG_veb6976.jpg
_MG_veb6835.jpg
9. Gabrielo co byś poradziła kobietom wahającym się:  od czego trzeba zacząć, jakie warto zmiany wprowadzić,  aby zadbać o zdrowie poprzez zmianę diety?

Zacząć trzeba zawsze od SIEBIE ! Po pierwsze musi się chcieć, po drugie należy uzbroić się w cierpliwość- nic nie dzieje się natychmiast- trzeba wykazać się pokorą, cierpliwością i ogromnym zaangażowaniem. Po trzecie nie wolno odpuszczać! Każdy ma prawo na chwile słabości, bo też i takie przychodzą, nikt nie jest idealny i doskonały. Sztuką jest wybaczyć sobie potknięcie, nie poddać się i iść dalej. Jeśli masz taką osobę jak Agatka, która Ci szczerze kibicuje w działaniu, kontroluje Twoje postępy (lub ich brak), nieustannie motywuje i napędza Cię do dalszej pracy to masz już wszystko czego Ci potrzeba, aby wprowadzić zdrowe nawyki w Twoim życiu.

 

10. Jak Twoje małe zmiany wpływają na jakość Twojego życia we wszystkich sferach życia? Czy te zmiany na siebie wpływają wzajemnie?

 

Małą zmianą jest regularność spożywania posiłków przeze mnie ale i również przez moje córki to się przekłada na plan dnia. Planowanie jest bardzo ważne, ułatwia życie, eliminuje chaos oraz niepotrzebne nerwy i stres. Łatwiej się funkcjonuje mając plan, który jest konsekwentnie realizowany.

 

11. Które zadanie w Akademii była dla Ciebie wyzwaniem?

 

Myślę, że największym wyzwaniem dla mnie było wprowadzenie spożywania regularnych 5. Posiłków dziennie oraz zjedzenie śniadania najpóźniej do godziny po wstaniu. Wcześniej pierwszy posiłek zwykłam spożywać koło godziny 11.

_MG_veb7012.jpg
12. Którą zmianę z łatwością było Ci wdrożyć do codziennego życia?

Aktywność fizyczną minimum 3 razy w tygodniu wprowadziłam z łatwością do życia codziennego, gdyż bardzo lubię ćwiczyć.

 
13. Czy miewałaś chwile zwątpienia?

Oczywiście, że tak. Motywacja spadła mi pierwszy raz już dwa tygodnie po rozpoczęciu. Zaczęły pojawiać się pokusy na niezdrowe przekąski (np. fast food czy słodycze).

14. Jak Twoja rodzina reagował na Twoje zmiany?

Moja rodzina była dla mnie ogromnym wsparciem i kibicowali mi w realizacji zamierzonego celu.

_MG_veb6953.jpg
15. Jak Twoje otoczenie zareagowało na Twoje zmiany? Może straciłaś swoich przyjaciół albo zyskałaś nowych?
 

Wszyscy z najbliższego otoczenia gratulowali mi sukcesu i byli pełni podziwu dla mojej wytrwałości, a efekty były zaskakujące.

16. Jeżeli miałbyś wybrać spośród wszystkich Swoich małych zmian, które musiałaś podjąć, aby zmienić swoje życie, który Twoim zdaniem byłby najważniejszy i dlaczego?

Najważniejsza mała zmiana to wprowadzenie spożywania regularnych 5. Posiłków, co sprawiło, że przestałam mieć ochotę na słodycze, bez których wcześniej nie wyobrażałam sobie funkcjonować.
 

17. Jakie zmiany chcesz wprowadzić w przyszłości do swojego życia i dlaczego?

Chciałabym trwać w zdrowych nawykach jakie zdobyłam. Chcę się zdrowo odżywiać i prowadzić aktywny tryb życia ,nie tylko dla siebie ale przede wszystkim dla moich córek. Mam nadzieję, że przekażę im te zdrowe nawyki.

_MG_veb6983.jpg
18. Czy możesz powiedzieć kilka zdań motywacyjnych, wspierających nasze Kochane przyszłe Akademiczki Takich od serca

Droga Przyszła Akademiczko wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie. Jeśli chcesz podjąć jakąś zmianę w swoim życiu to nie czekaj! Podejmij wyzwanie tu i teraz. Twoje szczęście, zadowolenie z życia przekłada się na ludzi w Twoim najbliższym otoczeniu. To Ty musisz podjąć ten wysiłek, a uwierz mi że warto!

19. Czy możesz krótko opisać swoje idealne życie?

Jestem zadowolona ze swojego życia. Mam trzy wspaniałe, zdrowe i bardzo kochające córeczki, które są moim największym szczęściem i motywacja w życiu. Chciałabym aby podrosły i abym mogła pójść do pracy. Marzę jeszcze o spełnieniu zawodowym i to chyba tyle.

Dziękuję za rozmowę :)
_MG_veb6907.jpg

Dietetyk-Trener-Psychodietetyk

bottom of page