top of page
Kotwica 1
matimadzia.png

Matt

- 21 kg

Magdalena

- 16 kg

1. Matt i Magdaleno, proszę pochwalcie się swoimi sukcesami?

Magda: - 12 kg ale nie spoczywam na laurach. Moim celem jest osiągnięcie wymarzonej wagi w której czułam się doskonale a to oznacza kolejne 8 kg

 

Matt: - 21 kg cel osiągnięty

2. Proszę, przenieście się do przeszłości do momentu, kiedy zaczynałaś/eś, byłaś/eś na samym początku i przypomnij sobie i opowiedz nam, jak to wszystko się zaczęło? Kiedy był ten moment, że powiedziałaś/eś sobie dość, muszę coś zmienić??

Magda: Już od jakiegoś czasu wiedziałam, że czas na zmiany. Siedzący tryb życia i różne pokusy w postaci jedzenia są bardzo zgubne w dzisiejszych czasach. Próbowałam na własną rękę zgubić kilka kilogramów, zmienić nawyki żywieniowe ale nie mam dostatecznej wiedzy na ten temat i zamiast waga iść w dół przybywało mi kilogramów. Wiedziałam, że potrzebuje pomocy i wtedy kiedy kryzys narastał poznałam Agatkę ;) 


 Matt: Do Akademii trafiłem dzięki żonie bo to ona była pierwsza członkinią oraz Agatce,     która zaproponowała mi pomiary masy ciała. Myślałem, że mam się całkiem dobrze     natomiast po pierwszej wizycie wiedziałem, że dieta i większa aktywność fizyczna     jest wręcz wskazana. Dołączyłem i razem z żoną przeszedłem na dietę. 

5. Co było bodźcem, że zgłosiłaś/eś się do Akademii Zdrowego Stylu Życia?

 

Magda: Moja waga i brak chęci do wykonywania jakiejkolwiek aktywności fizycznej. 

Matt: Moja żona ;))
 

6 . Matt i Magdaleno dlaczego akurat to miejsce wybrałaś/eś ? Czy to ma związek z Twoimi zmianami, transformacjami, jakie nastąpiły w Twoim życiu?

 

Magda: Nie wybrałam Akademii Zdrowego Stylu Życia przez przypadek, miałam przyjemność widzieć zmianę jednej z Akademiczek, imponująca! 
Przeszła prawdziwą metamorfozę i ja również tak chciałam. 
 

7. Z perspektywy czasu jak patrzysz na swoje życie, to postąpiłabyś/postanowiłbyś tak samo, a może coś byś zrobił/a inaczej?

Magda: Zdecydowanie TAK!
Jedyne czego żałuję to to, że nie poznałam Agatki wcześniej :))

Matt: Of course I would!
 

 

8 . Czy sfera życiowa zdrowia i sprawność fizyczna ma dla Ciebie znaczenie i dlaczego?

Magda: Oczywiście, że ma. Uwielbiam podróże  i zwiedzać świat, sprawność fizyczna ma tutaj ogromne znaczenie.

Matt: Ma i to ogromne, sprawność fizyczna jest bardzo istotna w różnych dziedzinach życia, chciałbym na nowo grać w australijski football i razem z żoną podróżować jak do tej pory. 
 

_MG_veb8252.jpg
_MG_veb8009.jpg
9. Matt i Magdaleno co byś poradził/a osobom wahającym się:  od czego trzeba zacząć, jakie warto zmiany wprowadzić,  aby zadbać o zdrowie poprzez zmianę diety?

Magda: Na początku wahałam się czy wytrwam w tej zmianie, czy jestem wystarczająco silna żeby odmówić sobie pewnych przyjemności. Wytrwałam! My kobiety jesteśmy do tego stworzone!
Myślę, że dobre nastawienie od samego początku jest tutaj kluczowe, postawienie sobie celu i siły żeby dotrwać do końca. 

 

10. Jak Twoje małe zmiany wpływają na jakość Twojego życia we wszystkich sferach życia? Czy te zmiany na siebie wpływają wzajemnie?

 

Magda: Myślę, że wszystkie małe i duże zmiany jakie wprowadziłam mają ogromne znaczenie na proces zmian jaki zaszedł w moim organizmie i myślę, że się wzajemnie uzupełniają. 
Bo czy można intensywnie ćwiczyć i nie nawadniać się wystarczająco? 
Wcześniej dość często bolała mnie głowa od jakiegoś czasu nie mam tego problemu.

Matt: Regularne posiłki sprawiają, że jem mniej w ciągu dnia. Dzięki temu nie czuje się ociężały i ospały. Wcześniej zapominałem o śniadaniu a porcja obiadowa była jak dla dwóch osób, sami pomyślcie jak wtedy się czułem?
 

 

11. Które zadanie w Akademii było/a dla Ciebie wyzwaniem?

Magda: Perspektywa przygotowania pięciu posiłków dziennie, miałam wrażenie, że będę cały dzień siedzieć w kuchni. Natomiast posiłki są bardzo dobrze ułożone, można je przygotować wcześniej. Tygodniowy jadłospis to olbrzymie ułatwienie, które obecnie bardzo doceniam. 

Matt: Środowe ćwiczenia – rozciąganie oraz regularne picie wody, obecnie nie wychodzę bez niej z domu. 
 

_MG_veb8224.jpg
3. Jaką pierwszą małą zmianę wprowadziłaś/eś do swojego życia i po jakim czasie widziałaś/eś rezultaty?

 

Magda: Systematyczność!! Należy wyrobić sobie pewne nawyki i wtedy jest łatwiej dążyć do postawionego sobie celu. 
Matt: Przestałem pić słodkie napoje gazowane. Już po kilku tygodniach czułem się lżejszy.  
 

4. Proszę, podajcie kilka przykładów swoich małych zmian, które doprowadziły Was do wielkich zmian życiowych?

Magda: Systematycznie piję wodę, ćwiczę trzy razy w tygodniu, jestem bardziej świadoma tego co jem i zwracam większą uwagę na skład produktów. 
Matt: Regularnie jem posiłki, trenuje trzy razy w tygodniu i nawadniam się. 

12. Którą zmianę z łatwością było Ci wdrożyć do codziennego życia?

Magda: Brak słodyczy, z natury nie jestem łasuchem. 
Matt: Trzy treningi w tygodniu nie były dla mnie problemem, zawsze aktywność fizyczna była mi bliska. 

 

13. Czy miewałaś/eś chwile zwątpienia?

Magda: Tak i nie. Nie przypominam sobie dnia żebym chciała zrezygnować natomiast bywały dni, że czasami odczuwałam głód lub waga nie szła w dół i to było przygnębiające. 
Mam to szczęście, że w procesie odchudzania towarzyszył mi mąż i bardzo mnie motywował. 

Matt: Nie, nigdy!

 

14. Jak Twoja rodzina reagował na Twoje zmiany?

Magda: Większość mi kibicowała i akceptowała mój wybór i zmiany, niektórzy chcieli skusić     słodkościami lub większą ilością jedzenia ale byłam silna. 


Matt: Ogólnie wszyscy nas wspierali, moja babcia tak bardzo wzięła to do siebie, że     przygotowała szarlotkę a nie ciasto z kremem bo w środku SĄ JABŁKA =)

_MG_veb8181.jpg
15. Jak Twoje otoczenie zareagowało na Twoje zmiany? Może straciłaś/eś swoich przyjaciół albo zyskałaś/eś nowych?
 

Magda: Razem: Zaskakująco dobrze, wspierali i również starali się przygotowywać bardziej fit posiłki gdy nas u siebie gościli. Widzieli, że ta dieta nie jest zwykłą fanaberią i bardzo ich za to szanuje.
W Akademii poznaliśmy wspaniałych ludzi, również zbliżyliśmy się do tych których już wcześniej znaliśmy a nasze drogi spotkały się właśnie tutaj. 

16. Jeżeli miałbyś/ miałabyś wybrać spośród wszystkich Swoich małych zmian, które musiałaś/eś podjąć, aby zmienić swoje życie, który Twoim zdaniem byłby najważniejszy i dlaczego?

Magda: Systematyczne ćwiczenia, czuje ja poprawiła się kondycja mojego ciała, również mam więcej energii.
Zwracam uwagę na to co jem i kupuje oraz sposób przyrządzania potraw. Zdecydowanie większość potraw przygotowuje w piekarniku, unikam smażonego jedzenia. 

 

17.  Jakie zmiany chcesz wprowadzić w przyszłości do swojego życia i dlaczego?

Magda: Chciałabym być jeszcze lepiej zorganizowana, chociaż i tak już jest dużo lepiej i nie odkładać rzeczy na jutro. 
Bardzo dobrze na mnie zadziałał pomysł Agatki, kalendarz w którym można     planować następne dni. Do tej pory używałam do tego karteczek, które bardzo     często     gubiłam, teraz wszystko mam w jednym miejscu. 


Matt: Chciałbym zapisać się na siłownię i na nowo grać w australijski football, przynależeć do zespołu. 

_MG_veb7605.jpg
18. Czy możesz powiedzieć kilka zdań motywacyjnych, wspierających naszych Kochanych przyszłe uczestników Akademii Takich od serca

Magda: Z czystym sercem mogę polecić Akademię, na każdym spotkaniu czułam się bardzo     komfortowo, Agatka wspierała mnie dobrym słowem ale również bardzo mocno     motywowała gdy miałam chwilę zwątpienia. Nie wszędzie my kobiety możemy     poczuć się bezpiecznie, czasami boimy się, że będziemy wyśmiane, tutaj jest inaczej. 

Matt: Turning a negative into a positive. Pamiętajcie z każdej złej sytuacji jest jakieś wyjście. Na co dzień mieszkamy w Australii, przez pandemię zostaliśmy w Polsce dłużej niż planowaliśmy. Agatkę poznaliśmy na morsowaniu, gdzie zaczarowała nas swoją pozytywną energią. Najpierw moja żona a kolejno ja zostałem członkiem Akademii Zdrowego Stylu Życia. Do Australii wrócimy odmienieni, pełni energii, zdrowsi i bardziej pewni siebie. 
 

19. Czy możesz krótko opisać swoje idealne życie?

Magda: W dzisiejszych czasach to nie jest takie trudne, zawsze miałam milion marzeń jak chciałabym żeby moje idealne życie wyglądało. Dzisiaj życzę sobie i wam wszystkim powrotu do normalności. Wolności w podejmowaniu własnych decyzji i swobody takiej zwykłej, ludzkiej niezależności. 

 

Matt: Zawsze moim marzeniem były podróże, w idealnym świecie to one zdominowałyby moją codzienność. Spędzanie czasu ze znajomymi i rodzinom a także ćwiczenia z Agatką :)
 

Dziękuję za rozmowę :)
_MG_veb8229.jpg

PSYCHODIETETYK-TRENER-INSTRUKTOR FITNESS
w jednym miejscu

bottom of page