top of page
Kotwica 1
krzysiaiklaudia.png

Krzystof

- 16 kg

Klaudia

- 9 kg

1. Krzysztofie i Klaudio, proszę pochwalcie się swoimi sukcesami?

- Krzysiek - obecnie 16 kg mniej
- Klaudia – 9 kg mniej

2. Proszę, przenieście się do przeszłości do momentu, kiedy zaczynałaś/eś, byłaś/eś na samym początku i przypomnij sobie i opowiedz nam, jak to wszystko się zaczęło? Kiedy był ten moment, że powiedziałaś/eś sobie dość, muszę coś zmienić??

Krzysiek – całe życie mam problem z otyłością, były wzloty i upadki, lecz parę miesięcy temu, przestałem się mieścić w swojej ubrania, pojawiły się problemy ze zdrowiem, chęcią do pracy. Przeglądając zdjęcia trafiłem na te z przed kilku lat, gdzie byłem szczuplejszy, lepiej się czułem i miałem więcej energii. Postanowiłem wrócić do tamtej wagi zmieniając swój styl życia.

Klaudia – u mnie zawsze pomocne w podjęciu takich decyzji są jeansy, które przestają być dobre, to znak, że trzeba działać a do tego ciągła walka z niedoczynnością tarczycy, sprawia, że ciągle muszę dbać o zdrowy styl życia i zwracać uwagę na to, co jem. 

3. Jaką pierwszą małą zmianę wprowadziłaś/eś do swojego życia i po jakim czasie widziałaś/eś rezultaty?

 

Krzysiek: Pierwsze kroki jakie podjąłem to odrzucenie całkowicie słodyczy oraz niejedzenie podwójnych obiadów (praca, dom). Po tygodniu odchudzania na własną rękę trafiłem do Akademii Zdrowego Stylu Życia. Już po pierwszym tygodniu diety zauważyłem zmianę w wadzę, a także spadek centymetrów na obwodach.  


Klaudia: Ja zaczęłam właściwie dopiero, kiedy Krzysiek dostał pierwsze jadłospisy. Zaczęliśmy wspólnie jeść to, co było w rozpisce. Efekty u Krzyśka zauważyłam na pewno szybciej niż u siebie, gdyż pomimo zdrowych posiłków zdarzały mi się wpadki ze słodyczami.
 

4. Proszę, podajcie kilka przykładów swoich małych zmian, które doprowadziły Was do wielkich zmian życiowych?
  •  odrzucenie podjadania między posiłkami;
  •  regularne zbilansowane posiłki;
  • godzinny trening 3 razy w tygodniu;
  • częstsze spacery w wolne dni;
  • picie większej ilości wody;
  • zaprzestanie słodzenia ciepłych napojów;
  • odstawienie gazowanych i słodzonych napojów;
  • dieta bogata w warzywa i owoce;
  • sen co najmniej 6-8 h.

5. Co było bodźcem, że zgłosiłaś/eś się do Akademii Zdrowego Stylu Życia?

 

Krzysiek: Do Akademii trafiłem przypadkiem. Wziąłem udział w konkursie w Tarnowskim Teatrze, gdzie nagrodą była 3 miesięczna opieka dietetyczna i treningowa. 
Klaudia: od początku starałam się wspierać Krzyśka w jego procesie odchudzania i jak tylko pojawiła się możliwość dołączenia do Akademii, to bez wahania dołączyłam do grupy. 

6 . Krzysztofie i Klaudio dlaczego akurat to miejsce wybrałaś/eś ? Czy to ma związek z Twoimi zmianami, transformacjami, jakie nastąpiły w Twoim życiu?

 

Krzysiek: Wygrana była dla mnie jak dar z nieba. Chciałem, zadbać o siebie i nagle pojawiła się taka możliwość, więc wszedłem w to na 100%.

Klaudia: Ja nigdy nie wierzyłam w przypadki i nadal nie wierzę. Wiem, że Akademia jest dla nas idealnym miejscem, w którym oprócz poznania zasad zdrowego stylu życia, poznaliśmy wielu wartościowych ludzi. 
 

7. Z perspektywy czasu jak patrzysz na swoje życie, to postąpiłabyś/postanowiłbyś tak samo, a może coś byś zrobił/a inaczej?

 

Na pewno bardziej zwracalibyśmy uwagę na to co i w jakich ilościach jemy. 
A jeśli chodzi o dołączenie do Akademii to zrobilibyśmy to samo, bo warto, patrząc po dzisiejszych rezultatach.

 

8 . Czy sfera życiowa zdrowia i sprawność fizyczna ma dla Ciebie znaczenie i dlaczego?

Krzysiek: Z zawodu jestem fizjoterapeutą, chce i muszę być sprawny, a także świecić przykładem, dlatego sprawność fizyczna jest dla mnie bardzo ważna.


Klaudia: Ruch jest  dla mnie ważny, jest możliwością relaksu, oderwaniem od codziennych obowiązków. Oprócz tego wiem, że przy niedoczynności tarczycy powinnam pamiętać o aktywności fizycznej w odpowiednich ilościach.  

_MG_veb7792.jpg
_MG_veb8114.jpg
9 .Krzysztofie i Klaudio co byś poradził/a osobom wahającym się:  od czego trzeba zacząć, jakie warto zmiany wprowadzić,  aby zadbać o zdrowie poprzez zmianę diety?

Ważną częścią podjęcia decyzji o zmianie diety jest odpowiedzenie sobie na pytanie czy naprawdę się tego chcę i ustalenie sobie celu. Potrzebna jest również motywacja, która pozwoli przetrwać kryzysowe momenty. Na pewno dużą pomocą jest wsparcie bliskich osób, a także profesjonalna opieka dietetyczna oraz przynależność do grupy  osób, które również są w trakcie odchudzania i zmiany swojego stylu życia. Warto też nie ulegać lękowi przed porażką i brakiem wytrwałości. Po mimo upadków i chwilowego zniechęcenia, które przytrafiają się każdemu na etapie odchudzania, warto powracać na ścieżkę zdrowego odżywiania.

 

10. Jak Twoje małe zmiany wpływają na jakość Twojego życia we wszystkich sferach życia? Czy te zmiany na siebie wpływają wzajemnie?

 

Tak naprawdę małe zmiany doprowadziły do wielkich zmian. Mamy zaplanowany dzień z wyprzedzeniem, wiemy co mamy jeść i w jakich ilościach. Wiemy, kiedy można, a nawet trzeba odpocząć, a kiedy konieczny jest trening i aktywność fizyczna.

 

11. Które zadanie w Akademii było/a dla Ciebie wyzwaniem?


Krzysiek - Dużym wyzwaniem było dla mnie gotowanie i poświęcenie czasu na przygotowanie posiłku. Po ciężkim dniu i braku sił nie zawsze jest ochota na przygotowanie posiłków na kolejny dzień.


Klaudia – dla mnie na pewno największym wyzwanie jest walka o niepodjadanie słodyczy, początkowo trudno było mi też zorganizować czas na trening, ale teraz już wpisuje go w plan dnia i wtedy bez wymówek staję na macie. 

_MG_veb8140.jpg
12. Którą zmianę z łatwością było Ci wdrożyć do codziennego życia?

Krzysiek - Nie mam problemu z piciem większej ilości wody. Posiłki, które wydają się na dietach bardzo niesmaczne, wcale takie nie są i z chęcią je zjadam. Omijanie słodyczy i podjadania nie jest dla mnie problemem.


Klaudia – dla mnie samej zdziwieniem było, że wprowadzenie regularnych posiłków wcale nie jest takie trudne, czasami sam organizm przypomina, że już potrzebny jest kolejny posiłek, dzięki wprowadzeniu tej zmiany, można lepiej zorganizować sobie cały dzień, bo planowanie posiłków wymaga planowania też pozostałych obowiązków.

 
13. Czy miewałaś/eś chwile zwątpienia?

Zwątpienia jako takiego nie, ale czasem chęć zjedzenia czegoś na szybko zamiast przygotowywać zdrowy posiłek. Ale dzięki wsparciu rodziny udawało się nie ulec starym przyzwyczajeniom.

14. Jak Twoja rodzina reagował na Twoje zmiany?

Na początku, trochę sceptycznie patrzyli na to, że odmierzamy nawet ilość chleba, zamiast zjeść 2 czy 3 kromki. Oprócz tego nie mogli uwierzyć, że chce nam się tyle czasu spędzać w kuchni, bo wiadomo, że jeśli chce się w pracy zjeść zdrowo, a nie coś na szybko, to trzeba ten czas poświęcić. Z czasem nabraliśmy wprawy i coraz szybciej radziliśmy sobie z odmierzaniem i przygotowywaniem posiłków. Kiedy pierwsze efekty odchudzania były zauważalne, rodzina doceniła naszą wytrwałość i silną wolę, a także zaczęli nas mocno wspierać w naszych wyborach. 

_MG_veb7689.jpg
15. Jak Twoje otoczenie zareagowało na Twoje zmiany? Może straciłaś/eś swoich przyjaciół albo zyskałaś/eś nowych?
 

Dużo osób widzi zmianę na dobre, często nawet wchodzą w tematy zdrowej żywności i chcą wskazówek jak zdrowo jeść. 
Absolutnie nie straciliśmy żadnych znajomych. Wręcz przeciwnie, poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, którzy tak jak my mieli problemy z właściwą wagą ciała i codzienną pracą, walczą o lepsze życie i samopoczucie. 

16. Jeżeli miałbyś/ miałabyś wybrać spośród wszystkich Swoich małych zmian, które musiałaś/eś podjąć, aby zmienić swoje życie, który Twoim zdaniem byłby najważniejszy i dlaczego?

Ciężko jest wybrać jedną, bo wszystkie są bardzo ważne i wpływają na siebie, ale jeśli mielibyśmy już wybrać to chyba – regularne spożywanie zbilansowanych posiłków. Takie jedzenie, pozwala nie podjadać, a także być wystarczająco najedzonym, aby nie mieć ochoty na słodycze. Zbilansowanie pozwala chudnąć, lecz bez utraty tkanki mięśniowej, co zapobiega słynnemu efektowi jojo.

17.  Jakie zmiany chcesz wprowadzić w przyszłości do swojego życia i dlaczego?

Chcielibyśmy, aby zmiany wprowadzone w trakcie programu na stałe zagościły w naszym życiu. 

_MG_veb8104.jpg
18. Czy możesz powiedzieć kilka zdań motywacyjnych, wspierających naszych Kochanych przyszłe uczestników Akademii Takich od serca

Oboje uważamy, że dużo łatwiej wprowadzić zmiany w swoim odżywianiu mając opiekę i wsparcie profesjonalnego dietetyka i trenera. Codzienna dawka motywacji, którą daje Agata, a także dzięki wiedzy, którą przekazuje uczestnikom programu, pozwala krok po kroku zmieniać swoje nawyki żywieniowe, a przez to poprawiać swoje zdrowie i samopoczucie. Jeśli się wahasz, czy podołasz wprowadzeniu zmian w swoim żywieniu i czy wytrwasz na drodze zdrowego stylu życia, pamiętaj, że w Akademii nigdy nie jesteś sam/a. Możesz liczyć na pomoc i wsparcie zarówno Agaty, jak i wszystkich uczestników Akademii, którzy tak jak Ty, kiedyś stawiali swoje pierwsze kroki i dokładnie rozumieją z czym się zmagasz. 

19. Czy możesz krótko opisać swoje idealne życie?

Chcielibyśmy nadal wspierać się w dbaniu o zdrowie i swoją sylwetkę, wzajemnie motywować się do utrzymania efektów odchudzania, i żeby aktywność fizyczna stała się naszą wspólną pasją. Do tego może jeszcze tylko domek w górach i idealne życie gotowe :D

Dziękuję za rozmowę :)

Dietetyk-Trener-Psychodietetyk

_MG_veb8166.jpg
bottom of page