top of page
Kotwica 1
olach.png

Aleksandra

- 10 kg

1. Olu, proszę pochwal się swoim sukcesem?

Mój sukces to minus 10kg, minus 43 łącznie w obwodach, ale tak naprawdę miarą mojego osobistego sukcesu nie są te ujemne liczby, ale to co zyskałam: dobre samopoczucie, poczucie swojej wartości, udowodnienie sobie, ale także i innym, że można i dam radę.

 

2. Proszę, przenieś się do przeszłości do momentu, kiedy zaczynałaś, byłaś na samym początku i przypomnij sobie i opowiedz nam, jak to wszystko się zaczęło? Kiedy był ten moment, że powiedziałaś sobie dość, muszę coś zmienić??

Od lat systematycznie prowadzę aktywny tryb życia, dużo ruchu, uprawiam różną aktywność sportową (pływanie, rower, piesze wycieczki), treningi czasami 4 razy w tygodniu, mam dobrą kondycję fizyczną, a jednak nie przekładało to się na moją wagę
i wygląd. Można powiedzieć, że byłam przeciwniczką wszelkich diet, bo uważałam, że podstawa to ruch. Jednak zastanawiałam się od dawna w czym tkwi problem skoro tyle mam ruchu, a waga stoi lub idzie w górę…odpowiedź była prosta… zły sposób odżywiania.

3. Jaką pierwszą małą zmianę wprowadziłaś do swojego życia i po jakim czasie widziałaś rezultaty?

Pierwsza zmiana to regularność posiłków i nie „podjadanie” pomiędzy. Pierwsze rezultaty zauważyłam już po pierwszym tygodniu zdrowego odżywiania, nastąpił znaczny spadek wagi prawie 3kg.

 

4. Proszę, podaj kilka przykładów swoich małych zmian, które doprowadziły Cię do wielkich zmian życiowych?

Regularność posiłków, znaczne ograniczenie spożywania wędlin, wyeliminowanie z napojów cukru, całkowite ograniczenie spożywania słodyczy, ciast, zmniejszenie ilości spożywanych porcji.

_MG_veb9741.jpg
5. Co było bodźcem, że zgłosiłaś się do Akademii Zdrowego Stylu Życia?

Z AZSŻ spotkałam się dzięki mojej kuzynce Karolinie, która już od jakiegoś czasu była w Akademii. Moją przygodę z Agatką rozpoczęłam najpierw od 3 miesięcy treningów. Sytuacja epidemiczna spowodowała zamknięcie mojego klubu, do którego regularnie uczęszczałam. Szukałam alternatywnych metod ćwiczeń, ponieważ tak, jak wspomniałam od lat już brałam udział w różnych treningach fitness, dlatego treningi z AZSŻ były dla mnie wspaniałym rozwiązaniem. A potem postanowiłam także spróbować włączyć do nich zdrowy styl odżywiania.

6. Olu dlaczego akurat to miejsce wybrałaś ? Czy to ma związek z Twoimi zmianami, transformacjami, jakie nastąpiły w Twoim życiu?

Tak, jak powiedziałam w poprzednim pytaniu. Na pewno w dużej mierze także na podjęcie tego wezwania miała sama Agatka- ona to potrafi motywować. 

7. Z perspektywy czasu jak patrzysz na swoje życie, to postąpiłabyś tak samo,
a może coś byś zrobiła inaczej?

Z perspektywy czasu żałuję, że wcześniej nie zdecydowałam się na tą metamorfozę.

 

8. Czy sfera życiowa zdrowia i sprawność fizyczna ma dla Ciebie znaczenie
i dlaczego?

Tak…bardzo dużą, jak wspomniałam zawsze starałam dbać się o swoje zdrowie, kondycję i sprawność fizyczną.

_MG_veb9730.jpg
9. Olu co byś poradziła kobietom wahającym się:  od czego trzeba zacząć, jakie warto zmiany wprowadzić,  aby zadbać o zdrowie poprzez zmianę diety?

Tym, którzy się wahają, szukają różnych wymówek powiedziałabym krótko: zacznij, spróbuj, przekonaj się co zyskasz, co stracisz. Myślę, że każdy boi się pewnych zmian, ja obawiałam się, że będę chodzić głodna, a tu zaskoczenie nie odczuwałam głodu.
 

10. Jak Twoje małe zmiany wpływają na jakość Twojego życia we wszystkich sferach życia? Czy te zmiany na siebie wpływają wzajemnie?

Dobre samopoczucie fizyczne zdecydowanie wpływa na naszą psychikę, a co za tym idzie na nasze codzienne życie, nasze relację z bliskimi, znajomymi, czy nawet obcymi.

11. Które zadanie w Akademii była dla Ciebie wyzwaniem?

Najtrudniejszym wezwanie dla mnie była sama organizacja posiłków. Każdego wieczoru muszę przygotować na następny dzień „pudełkowy zestaw posiłków” tak, by obiad i przekąski zjeść w pracy. Ale wbrew obawą posiłki są proste i szybkie do wykonania.

_MG_veb9682.jpg
_MG_veb9671.jpg
12. Którą zmianę z łatwością było Ci wdrożyć do codziennego życia?

Może nie zmianę, ale będąc w AZSZ miała okazję jeść produkty, których dotychczas nie kosztowałam lub co do których miałam wątpliwości smakowe. Potem okazywało się, że połączenie pewnych produktów daje świetne walory smakowe, albo że dany produkt, który wcześniej u mnie nigdy w domu nie gościł  stał się ulubionym produktem.

 
13. Czy miewałaś chwile zwątpienia?

Nie, szybko zauważyłam zmiany wizualne w moim ciele, co znacznie mnie mobilizowało.

14. Jak Twoja rodzina reagował na Twoje zmiany?

Bardzo pozytywnie, tym bardziej, że w mojej rodzinie kładzie się duży nacisk na ruch i kondycję fizyczną.

_MG_veb9732.jpg
15. Jak Twoje otoczenie zareagowało na Twoje zmiany? Może straciłaś swoich przyjaciół albo zyskałaś nowych?

To chyba najprzyjemniejsza cena mojego wysiłku. Spotykam się z wieloma komplementami od moich znajomych bliskich lub dalszych i jest to bardzo miłe. 

16. Jeżeli miałbyś wybrać spośród wszystkich Swoich małych zmian, które musiałaś podjąć, aby zmienić swoje życie, który Twoim zdaniem byłby najważniejszy i dlaczego?

Każda nawet mała zmiana wnosi w nasze życie coś nowego, kwestia czy jesteśmy gotowi nawet na te małe zmiany, które burzą nasze dotychczasowe nawyki.

 
17.  Jakie zmiany chcesz wprowadzić w przyszłości do swojego życia i dlaczego?

Na pewno będę chciała utrzymać to co udało mi się osiągnąć w programie zdrowego odżywiania.

_MG_9640.jpg
18. Czy możesz powiedzieć kilka zdań motywacyjnych, wspierających nasze Kochane przyszłe Akademiczki Takich od serca

Po prostu pozwólcie działać Agatce, zaufajcie Jej !!! 

19. Czy możesz krótko opisać swoje idealne życie?

Hmm trudne pytanie…. Może nie jest moje życie idealne, ale ja jestem z niego zadowolona😊

Dziękuję za rozmowę :)

Dietetyk-Trener-Psychodietetyk

bottom of page