top of page
Kotwica 1
_MG_veb6593.jpg

Magdalena R

- 18 kg

1. Magdaleno, proszę pochwal się swoim sukcesem?
 

Mój sukces to zrozumienie, że należy o siebie zadbać, że to co robię – robię dla siebie, mój sukces to zgubienie ponad 14 kg. Przełamanie bariery i chociaż moja waga teraz wciąż jest wysoka i wiele osób dopiero zaczyna dietę z taką wagą to dla mnie i tak jest to ogromna duma. Idę po więcej, wiem co jeść, jak jeść, eliminuje swoje błędy i potrafię się powstrzymywać. To jest SUKCES.

 

2. Proszę, przenieś się do przeszłości do momentu, kiedy zaczynałaś, byłaś na samym początku i przypomnij sobie i opowiedz nam, jak to wszystko się zaczęło? Kiedy był ten moment, że powiedziałaś sobie dość, muszę coś zmienić??

Powiedziałam sobie dość, jak już nie dało się ustawić w dobry sposób do zdjęcia. Zawsze i wszędzie wyglądałam źle i zaczęłam się tego wstydzić.

3. Jaką pierwszą małą zmianę wprowadziłaś do swojego życia i po jakim czasie widziałaś rezultaty?

 

Nie było małej zmiany, u mnie była zmiana ogromna, musiałam moje życie przestawić do góry nogami, żeby znaleźć czas na ćwiczenia, zakupy, sprawdzanie jadłospisów i co najważniejsze gotowanie posiłków. Będąc mamą dwóch dorastających dzieci, których życie jest pełne różnych zadań... szkoła, nauka w domu, korepetycje, zajęcia dodatkowe, hobby … a do tego pracującą na pełny zegar było to bardzo trudne, żeby wlepić to wszystko.
Musiałam zrezygnować z wielu innych rzeczy na poczet tego. Dla mnie zmiany, które dopiero przyniosły efekty były ogromne.

 

4. Proszę, podaj kilka przykładów swoich małych zmian, które doprowadziły Cię do wielkich zmian życiowych?

Najważniejsze było przygotowywanie posiłków, ważenie, uczenie się ILOŚCI JEDZENIA i pilnowanie godzin posiłków w pracy, w samochodzie...

To doprowadziło mnie do tego, że teraz nawet gdy nie mam czasu na gotowanie to wiem, co mogę zjeść, ile tego zjeść i to jest SUPER.

5. Co było bodźcem, że zgłosiłaś się do Akademii Zdrowego Stylu Życia?

 

Bodźcem do zgłoszenia się właśnie tam była rozmowa z koleżanką, która była otyła OD ZAWSZE … a tam się jej udało.

6. Magdo dlaczego akurat to miejsce wybrałaś ? Czy to ma związek z Twoimi zmianami, transformacjami, jakie nastąpiły w Twoim życiu?

 

Zgłosiłam się z polecenia, spodobało się, zobaczyłam efekty jak nigdy nigdzie i postanowiłam zostać na dużo dłużej :)

 

 

7. Z perspektywy czasu jak patrzysz na swoje życie, to postąpiłabyś tak samo, a może coś byś zrobiła inaczej?

 

Nie wiem, z perspektywy czasu zależy jak daleko miałabym wrócić. Czy do momentu gdzie zagubiłam siebie, czy do momentu kiedy zapomniałam o sobie, czy do momentu kiedy sobie O SOBIE przypomniałam...Nie żałuję w życiu niczego, wszystko to każde kolejne doświadczenie.

 

8. Czy sfera życiowa zdrowia i sprawność fizyczna ma dla Ciebie znaczenie i dlaczego?
 

Na pewno tak, ludzie, którzy uprawiają sport czują się zdrowi, ludzie zdrowi czują, że mają siłę na sport. Kółko się zamyka.

_MG_veb6614.jpg
_MG_6818.jpg
9. Magdaleno co byś poradziła kobietom wahającym się:  od czego trzeba zacząć, jakie warto zmiany wprowadzić,  aby zadbać o zdrowie poprzez zmianę diety?

Co bym poleciła ? Stanąć przed lustrem, w bieliźnie, albo i bez. Nie chować wałeczków pod obcisłymi dżinsami. Odpowiedzieć sama sobie, szczerze... Czy ja podobam się sobie ?? Co myślą o mnie inni ?? Co myśli mój mąż ?? Wiadome, że bliscy kochają Cię zawsze i za wszystko. Ale życie ma też mroczniejszą stronę, wyśmiewanie, zdrady, pytanie się grubej osoby, który to miesiąc.... nie chciałabym tego przeżyć na własnej skórze.
Radze być szczerym ze sobą, zrozumieć JESTEM GRUBA BIORE SIĘ ZA WŁASNY TYŁEK, a nie oglądać z żalem zdjęcia super lasek na IG i patrzeć na siebie w krzywym zwierciadle wmawiając sobie wszystko ok...
Trzeba potraktować się surowo. Zmiany wprowadzić od ZARAZ i dać z siebie przynajmniej 90 %

 

10. Jak Twoje małe zmiany wpływają na jakość Twojego życia we wszystkich sferach życia? Czy te zmiany na siebie wpływają wzajemnie?

 

Myślę, że jak zmieniać swoje życie to z kopyta. Małe zmiany są dobre dla osób, które potrzebują małych zmian. Dla osób, które wymagają czegoś więcej od siebie zaleca się obrót o 180 stopni :). 

 

11. Które zadanie w Akademii była dla Ciebie wyzwaniem?

 

Największym wyzwaniem dla mnie jest gotowanie. Zwłaszcza po II zmianie.

_MG_veb6754.jpg
12. Którą zmianę z łatwością było Ci wdrożyć do codziennego życia?

Najłatwiej dla mnie poświęcić czas na przed południowe ćwiczenia.

 
13. Czy miewałaś chwile zwątpienia?

Gdy zaczęłam 1 raz to TAK, nie przyłożyłam się, pojechałam na wakacje, schudłam chyba 1 czy 1,5 kg w miesiąc. Byłam taka na dwa razy.
Odkąd zadziałałam i powiedziałam sobie, zobaczę za miesiąc i zobaczyłam to nie wątpiłam.

14. Jak Twoja rodzina reagował na Twoje zmiany?
 

Moja dieta była moja tajemnicą, nie chciałam kolejnych wyśmiewajek... znowu ? Który to raz ? Która to dieta... ciekawe jak długo. Oczywiście wszystko w żartach. Milczałam i gotowałam :) Mama wiedziała i była dumna.

_MG_veb6633.jpg
15. Jak Twoje otoczenie zareagowało na Twoje zmiany? Może straciłaś swoich przyjaciół albo zyskałaś nowych?
 

Tak jak mówię, to co robię było moją tajemnicą, do tej pory się nie chwalę zbyt głośno. Wiedzą nieliczni i podziwiają. Pierwsze komplementy gdzieś w grudniu od obcych sprawiły, że skrzydła rosły.
Co do przyjaciółek.. one są najbardziej zazdrosne, gdy wyglądasz lepiej :P hihi

16. Jeżeli miałbyś wybrać spośród wszystkich Swoich małych zmian, które musiałaś podjąć, aby zmienić swoje życie, który Twoim zdaniem byłby najważniejszy i dlaczego?

Wszystko po trochę, ruch, jedzenie, zmiana myślenia, zmiana podejścia

17.  Jakie zmiany chcesz wprowadzić w przyszłości do swojego życia i dlaczego?

Więcej ruchu, zdrowszy tryb życia, mniej samochodu, więcej zdrowego jedzenia, więcej zdrowego myślenia, nie siadanie na laurach, który często niesie ze sobą efekt jojo.

_MG_veb6799.jpg
18. Czy możesz powiedzieć kilka zdań motywacyjnych, wspierających nasze Kochane przyszłe Akademiczki Takich od serca

Każdemu życzę powodzenia, ale tak naprawdę osoby, które startują już wiedzą czy coś z tego będzie... Czy chcą to zrobić, czy tylko spróbować, czy chcą jeść z jadłospisu czy tylko zobaczyć na kilka potraw,  czy chcą pić kawę bez cukru czy wiedzą, że nie przeżyją bez late … to się wie od razu. Skok na głęboką wodę i baaaaaardzo duża siła woli. Warto w tą wodę wskoczyć, miesiące uciekają i nagle masz -10 kg. BOMBA !

 
19. Czy możesz krótko opisać swoje idealne życie?
 

Pytasz o moje idealne wymarzone ? Czy o idealne obecne... to trochę dwie różne bajki :) Marzy mi się poranek, ogród pełen kwiatów na środku mata i ja ćwicząca jogę w krótkim topie... obecne trochę odbiega ale ja jestem z osób, które w marzenia wierzą i ZAWSZE stawiam sobie cel wyższy niż wiem, że mogę osiągnąć. Wtedy jest zabawa i adrenalina gdy do niego dążę !

Buziaki

Dziękuję za rozmowę :)
_MG_veb6593.jpg

Dietetyk-Trener-Psychodietetyk

bottom of page